Magdės Show
  • Magdė Vosyliūtė
4 episodes
Istorijos studentės Magdės Vosyliūtės pokalbių šou, kuriame kalbama su įvairiais žmonėmis.

Episodes

#4: Istoriniai naratyvai: ar jų reikia? (su Ignu Račicku) | Magdės Show
2021 May 171h 10m 24s
Epizode du istorijos studentai aptaria "Istorikų sinodo" diskusiją apie Lietuvos istorinius naratyvus. Diskusija vyko 2021-03-10 Seimo Ateities komiteto posėdyje. Nuoroda į diskusiją (o gal labiau paskaitą): https://youtu.be/OwN23EC9UD4
#3: Laisva rinka. Austrų ekonomikos mokykla (su dr. Vytautu Žukausku) | Magdės Show
2021 May 101h 27s
Šiame epizode kalbame su dr. Vytautu Žukausku apie Austrų ekonomikos mokyklą ir jos propaguojamą laisvos rinkos ekonomikos idėjas. Kas yra pagrindiniai Austrų mokyklos mąstytojai? Kuo Austrai skiriasi nuo Čikagos mokyklos? Kaip Austrų ekonomikos mokykla prisidėjo prie Lietuvos desovietizacijos? Šiuos ir kitus klausimus rasite epizode.
#2: Jane Austen: Literatūrinė Ir Istorinė Vertė (su Emilija Jovaišaite) | Magdės Show
2021 May 031h 1m 3s
Šiame epizode kalbuosi su Emilija Jovaišaite, mano kolege iš universiteto, apie Jane Austen ir jos kūrybą. Jau ilgai norėjau padaryti šį epizodą su Emilija, nes esam labai didelės Jane Austen gerbėjos. Jane Austen yra viena iš garsiausių Didžiosios Britanijos autorių apskritai. Jos kūriniai jau tapę literatūros klasika išlaiko savo aktualumą netik dėl savo daudojamos ironijos ir sarkazmo, romantinių linijų ir Regency laikotarpio estetikos, bet ir dėl savo istorinės vertės - kūrinius galima skaityti ir kaip istorinį šaltinį to meto visuomenei, moralei, tradicijoms tirti (su išlygomis).
#1: Individualizmas | Magdės Show
2021 Apr 2614m 49s
Pirmasis Magdės Show epizodas, kuriame yra pristatomas individualizmas. Epizode kalbama apie filosofines kryptis ir filosofus, iš dalies ar visai propaguojančius individualizmą. Aptariami Antikinės Graikijos, Krikščionybės ir XIX a. filosofai kaip Max Stirner, Søren Kierkegaard ir Friedrich Nietzsche.
More episodes may be available on the podcast’s website.