• Simge Uncular
6 episodes
Bu podcast serisinde sizlere müzik endüstrisi ve sahne arkasında yaşananlardan bahsedeceğim. Kendi deneyim ve bilgilerimden yola çıkarak canlı bir performansın sahneye nasıl konulduğunu, sektör işleyişini ve güncel gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Serinin çoğu müzik işlerine odaklanırken, aynı zamanda yurtdışında işlerin nasıl yürüdüğü, nasıl bir hayat kurulduğu ve hayallere giden adımların nasıl atıldığından bahsedeceğim. Alanında uzman kişilerin konuk olarak bana eşlik edecekleri sohbetlere sizi de bekliyor ve adınızı davetli listesine ekliyorum!

Episodes

#6 - Bu Paranın Suyu Nereden Geliyor?
2021 Jun 0231m 7s
Bu bölümde pandemide bile yıkılmayan müzik sektörünün nasıl ayakta kaldığını, TikTok - Twitch - Netflix - eSports'la yapılan anlaşmaları, ve müzik meslek birliklerine neden ihtiyaç duyduğumuzu anlatıyorum.
#5 - Batu Akdeniz - Kaleminden Çıkan Sözler Stüdyoda Nasıl Hayat Buluyor
2021 May 1135m 33s
Davetli Listesi'nin ilk konuğu Batu Akdeniz, Pamela ve Canozan ile hazırladığı yeni single'larını müjdelerken kimlerle çalıştığından şarkılarını nasıl yazdığına kadar her şeyi bizimle paylaşıyor.
#4 - Ne Ürettiğimiz ve Nasıl Ürettiğimiz Neden Bu Kadar Önemli?
2021 Apr 2830m 12s
Bu bölümde müzik işletmelerinin çıkış noktası olan ürünü konuşuyorum. Peki bu ürünü farklı kılan ve bizi bir sonraki seviyeye taşıyan ne?
#3 - Müzik Sektörünü Anlatan Dersler ve Tur Menajerliğine Attığım Adım
2021 Apr 1928m 17s
Müzik İşletme Yönetimi programının derslerinden bahsedip kabaca sektörün ana hatlarını anlatıyorum. Yeni insanlarla bağlantı kurmanın, kendinizi ortaya atmanın önemi ve bunun beni nereye getirdiğinden bahsediyorum. Bu bölümle birlikte Davetli Listesi'nin ilk 3 bölümünde benim, liseden başlayıp tur menajerliğine adım attığım süreci özetlemiş oldum.
#2 - Music Business Management Programı Başvuru Süreci - Vizesi - Taşınma
2021 Apr 1420m 46s
Daveli Listesi'nin ikinci bölümünde yüksek lisans programına nasıl başvurduğum, Londra'da okumak için hangi vizeyi aldığım ve orada kalacak yere nasıl karar verdiğimden bahsediyorum.
#1 - Meslek Seçimi
2021 Apr 0510m 42s
Giriş bölümünde, yaptığım mesleği nasıl seçtiğim ve seçerken kendime sorduğum sorulardan bahsediyorum.
More episodes may be available on the podcast’s website.