Kronika Kryminalna
  • Tomasz Szczepański
6 episodes
W małych miasteczkach strasznie mieszkają straszni mieszczanie. A wśród nich zbrodnie. Jedne popełniane z żądzy pieniądza, inne z pożądania lędźwi. W miasteczkach wszyscy szepcą, a nikt nie wie. Gadają, podjudzają jednych na drugich. Plują na zdradę, sami zdradzając, wzdrygają się na inność, sami uważając się za lepszych. Lachno jest takim miasteczkiem. Tam zbrodnia nie jest codziennością, ale kiedy się wydarza, jest rodzinną tragedią. Leon Pawlak, dziś sierżant, a wtedy początkujący posterunkowy uczący się fachu, opowiada o swojej codziennej służbie. Jeśli masz ochotę na dreszczyk, posłuchaj

Episodes

Naiwność w sieci - podcast kryminalny - Kronika Kryminalna #4
2021 Feb 2640m
Drogie słuchaczki i drodzy słuchacze Kronik Kryminalnych. Jak doskonale wiecie, bo jesteście tu nie po raz pierwszy, lub się domyślacie, bo zwabił Was tu tytuł tego podcastu, większość opowiedzianych tu historii to rzeczy przykre, nierzadko tragiczne. Można by sądzić, że po latach obcowania z takimi wydarzeniami, człowiek się przyzwyczaja, usypia swoją empatię i uzbraja się w twardszą skórę. Jednak nie zawsze jest to zasadą.
Stara Baśń – Pierwsza udokumentowana zbrodnia RP – podcast kryminalny (tak prawie)
2021 Feb 2321m 10s
Dawno, dawno temu, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, na wschodnich terenach Pojezierza Wielkopolskiego, gdzieś między Wartą, Notecią a Wisłą, żył sobie książę Popiel, zwany Chwostkiem.
Zbrodnie Miłości | Walentynkowy podcast kryminalny | Kronika Kryminalna #3
2021 Feb 1240m 15s
Miłość ma wiele twarzy, kryje się pod wieloma maskami i przybiera przeróżne formy. Można by chcieć pokusić się o takie stwierdzenie, że tyle odcieni miłości, ile ludzi na świecie. Bo przecież nie ma chyba niczego równie pospolitego, a zarazem indywidualnego jak właśnie miłość. Każdy kocha na swój, niepowtarzalny i intymny sposób.
Szort Kryminalny - Elektra Sofoklesa - lektura
2021 Feb 0715m 31s
Moje drogie Słuchaczki, moi drodzy Słuchacze,
Dramat w czterech ścianach
2021 Jan 3141m 22s
W małych miasteczkach strasznie mieszkają straszni mieszczanie.
U podnóża schodów
2021 Jan 2457m 27s
W niewielkich miejscowościach takich jak Lachno, zbrodnie nie są tak anonimowe jak w dużych miastach i łączą się często z osobistą tragedią.
More episodes may be available on the podcast’s website.