Kiki Le Purr - vintage, popkultura i cała reszta
  • Katarzyna Rutowska
6 episodes
Co mają wspólnego mają fasony pochodzące z lat trzydziestych i ekranizacje Harry'ego Pottera? Czy Wonder Woman nosiła nylonowe pończochy? W jakiej epoce tak naprawdę dzieje się "Moulin Rouge"? Jak rozpocząć kolekcjonowanie ubrań vintage, jaki ma wpływ na ekologię wyglądanie jak własna babcia? Wiele pytań, a to dopiero początek naszej przygody. Nie martwcie się, znam odpowiedzi. Nazywam się Kasia, ale w internecie funkcjonuję jako "Kiki Le Purr". Jestem współwłaścicielką sklepu Breslauerin i, chociaż zawodowo robię w modzie vintage, moją prawdziwą pasją jest ogólnopojęta kultura popularna.

Episodes

Kiki Le Purr - (05) - Noworoczna pochwała uporu i odwagi
2021 Jan 0228m 38s
Odcinek, w którym sama sobie próbuję odpowiedzieć na pytanie dlaczego idealne nie zawsze jest najlepszą możliwą opcją.
Kiki Le Purr - (04) - Games of Fashion czyli niebezpieczne związki popkultury i mody wysokiej - WPROWADZENIE
2020 Dec 0424m 33s
Odcinek, w którym pierwszy raz staram się desperacko nie czytać z kartki, tylko wszystko mówić z głowy, przez co doprowadzam do kilku żenujących przejęzyczeń, ale temat przeze mnie podejmowany jest na tyle ciekawy, że nie należy się tym zrażać. Jest to wprowadzenie do dłuższego, bardziej złożonego tematu, do którego będę odsyłać w późniejszych odcinkach.
KIKI LE PURR - ODCINEK SPECJALNY Z POLI LOLI - Kłapouszki i inne przygody, czyli rzecz o chińskich dramach
2020 Dec 0440m 45s
Odcinek specjalny, nagrywany razem z Poli Loli, w którym bardzo chaotycznie omawiamy wspaniałość pewnej chińskiej dramy. Jeśli nic z tego nie rozumiecie - zacznijcie oglądać "Ice Fantasy" na Netflixie. Zrozumiecie.
Kiki Le Purr - (03) - Lista lista lista ulubionych klipów z vintage zacięciem
2020 Nov 2030m 16s
Odcinek, w którym bardzo pragnę powstrzymać swój entuzjazm opowiadając Wam o tym, jakie klipy są mega fajne. Zdjęcie: Agnieszka Frustra Młynarczyk
Kiki Le Purr - (02) - Jak będzie w vintydżu - sekcja początkowa
2020 Nov 1316m 40s
Odcinek drugi, w którym w trakcie ponad piętnastu minut staram się, nie zważając na własną wadę wymowy, wytłumaczyć Państwu, jak zacząć kolekcjonować ubrania vintage i jak przestać przejmować się głupimi komentarzami na temat swojego wyglądu.
Kiki Le Purr - (01) - Pierwsze koty za płoty
2020 Nov 0920m 47s
Odcinek pierwszy, w którym opowiadam, skąd wziął się mój pseudonim, co to znaczy "retro" i "vintage", trochę gubię wątki, ale na koniec łączę wszystkie kropki i przekazuję pozytywną, życiową lekcję. Zdjęcie: Agnieszka "Frustra" Młynarczyk
More episodes may be available on the podcast’s website.