Kryminalne Zagadki Podkarpacia
  • Nowiny24
8 episodes
Zapraszamy do wysłuchania naszego nowego cyklu "Kryminalne Zagadki Podkarpacia". Będziemy rozmawiać o najgłośniejszych sprawach z naszego regionu, zarówno z okresu Polski przedwojennej, jak i współczesnych. To wszystko nakreśli prof. Czesław Kłak, prawnik, karnista, sędzia Trybunału Stanu. Ciekawe wątki związane z tematem rozjaśni Arkadiusz Szajna, kryminalistyk, kryminolog, nauczyciel akademicki. Podcast prowadzi Beata Terczyńska dziennikarka GC Nowiny i portalu nowiny24.pl Realizacja Mariusz Guzek

Episodes

Zbrodnia połaniecka - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Dec 2124m 34s
Zbrodnia, która wydarzyła się w noc wigilijną
"Szatan z Piotrkowa" - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Dec 1420m 42s
"Szatan z Piotrkowa" zwabiał chłopców do mieszkania i ich zabijał
Szaleniec w galerii handlowej - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Dec 0714m 24s
W serii podcastów "Kryminalne Zagadki Podkarpacia" wracamy do wstrząsających wydarzeń z października 2017 roku. Uzbrojony w dwa noże 27-letni mężczyzna wszedł do stalowowolskiej galerii handlowej i urządził sobie rzeź. Atakował napotkane osoby. Jedną ranił śmiertelnie. O tej historii rozmawiamy z prof. Czesławem Kłakiem, karnistą, sędzią Trybunału Stanu.
Tajemnicza śmierć zakochanych - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Nov 3014m 59s
Strzały do policjantów, zabójstwo, samobójstwo - jaki dramat wydarzył się w Sanoku?
Zabójstwo ciężarnej 25-latki - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Nov 2317m 11s
O bulwersującej sprawie zabójstwo ciężarnej 25-latki rozmawialiśmy z prof. Czesławem Kłakiem, prawnikiem, sędzią Trybunału Stanu. Dziewczyna zginęła w 2016 roku. Sprawcą okazał się szwagier młodej kobiety. Czy chęć uniknięcia odpowiedzialności za niechciane, nieplanowane dziecko było motywem zbrodni? A może obawa przed skandalem obyczajowym? Dlaczego Grzegorz G. tak długo nie przyznawał się do winy?
Najpierw znaleziono zwłoki matki... - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Nov 1614m 59s
Kobieta leżała w łóżku. Pościel i ściany poplamione były krwią. Zwłoki 60-latka policjanci znaleźli w sąsiednim, niezamieszkałym budynku. Ciało leżało w kuchni, obok pieca. Nie miało widocznych obrażeń. W pomieszczeniu walały się puste opakowania po lekach. Zapraszamy na trzeci odcinek z serii podcastów pt. "Kryminalne Zagadki Podkarpacia".  Do dramatu doszło w Ostrowie koło Ropczyc w październiku 2013 roku. Kto zabił? Jaki miał motyw? Czy była to zemsta po latach, a może wielka tragedia rodzinna powodowana emocjami? Czy strach może popchnąć człowieka do okrucieństwa? M.in. na te pytania szukamy odpowiedzi w rozmowie z prof. Czesławem Kłakiem, prawnikiem, karnistą, sędzią Trybunału Stanu.  A na koniec... ciekawostka na temat daktyloskopii. Naszym ekspertem jest dr Arkadiusz Szajna, prawnik, kryminolog, nauczyciel akademicki oraz kierownik laboratorium badań wariograficznych w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
Wilhelmina Fogel - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Nov 0916m 45s
Tadeusz Woźniak zastrzelił 16-letnią Wilhelminę Foglównę, uczennicę seminarium nauczycielskiego. Co go do tego pchnęło? Czy w grę wchodził zawód miłosny, czy urażone ambicje? Jaki był motyw? Czy ofiara znała sprawcę? Kulisy zabójstwa do którego doszło w październiku 1932 roku w Rzeszowie, naświetli nam prof. Czesław Kłak, karnistą, sędzią Trybunału Stanu.
Rita Gorgonowa - Kryminalne Zagadki Podkarpacia
2020 Nov 0221m 49s
Podkarpackie Zagadki Kryminalne. Ruszamy z naszym cyklem podcastów! Odcinek 1 - Rita Gorgonowa. Był to jeden z najgłośniejszych procesów Polski międzywojennej. Zaczynamy od procesu o zabójstwo, którym w latach 1932 - 34 żyła opinia publiczna. Zamordowana została Lusia, córka lwowskiego architekta Henryka Zaremby. Za sprawczynię uznano Ritę Gorgonową, związaną z gospodarzem, prowadzącą mu dom. Czy Gorgonowa faktycznie była dzieciobójczynią, czy tylko kozłem ofiarnym?
More episodes may be available on the podcast’s website.