• Tomáš Nezmeškal
54 episodes
Podcast, kde veteráni z veřejného prostoru odhalují příběhy a historky, které od nich ještě nezazněly.

Episodes

54: Emoce nejsou slabost, ale tvoje síla | Vladimír Kludaj
2021 May 0637m 32s
Expert na emoce, autor a zakladatel Školy vědomého koučinku, terapeut metody Cesta, diplomat, skialpinista, skipper (námořní jachting), biker, manžel, táta, sportovec tělem i duší. Propojuje svoji práci se sportem a přírodou ve formě zážitkových programů na výjimečných místech jako jsou Himaláje nebo pyramidy v Bosně.
53: Pevně věřím, že v každém lidském snažení existuje lepší cesta | Martin Klusoň
2021 May 0640m 41s
Prošel přerodem od matematiky a informatiky k řízení projektů, kde naopak uplatňuje měkká témata jako je leadership a komunikace. Zastánce homeschoolingu, loboval za jeho uzákonění, prezident Komory projektového řízení, cestování po Africe a Filipínách. Dnes „vlastníma rukama“ rekonstruuje starý statek.
52: Diagnóza alkoholismus je navždy | Šárka Morávková
2021 Apr 2940m 27s
Známá postava na „sockách“, ale ačkoliv se sama hodně prezentuje, dost z jejího života zůstává zahaleno tajemstvím. Je živnostník od roku 1992, prošla několika profesemi a nejlépe se cítí v roli cestovatelky, to je její vášeň. A tím, čím se živí, je „travel design“. Veřejně se svěřila, že je léčená alkoholička. A k tomu je zapotřebí ukrutné síly, protože diagnóza alkoholismus je stálá. Prostě se už nikdy nesmíte napít. Celý její příběh stojí za to.
51: Chystáme návrat Boardů na reálnou scénu | Lucie Libovická
2021 Apr 2927m 44s
Propojuje podnikatele, obchodníky a manažery na networkingových akcích. V rámci Expertních boardů pomáhá majitelům a CEO firem řešit aktuální výzvy v rámci B2B segmentu. Zakladatelka podnikatelských klubů Empiria a Expertní board. Korona je donutila uchýlit se s kluby do online, ale návrat do reálného světa je tady. Lucie měla dobrodružné dětství i divoké první manželství. O tom všem si s námi přijde popovídat.
50: Mám rád cestování, miluju Balkán a Anatolii. Velkou láskou je Berlín | Michal Petrov
2021 Apr 2244m 45s
Po otci Bulhar, po matce Čech. Za svůj život prošel mnoho profesí, a skoro všechny se týkaly žurnalistické a redaktorské činnosti. Po průchody všemi možnými i nemožnými médii je dnes tiskovým mluvčím sítě lékáren dr. Max. Především je to ale autor slavného cyklu Retro a spisovatel, autor encyklopedie o socialistickém konzumu. Je to trilogie a dva první díly se staly bestsellery.
49: Transakční abeceda | Jan Rada
2021 Apr 2233m 48s
Touto epizodou otevírá Jan cyklus Transakční abeceda. Profesí transakční právník v advokátní kanceláři Paděra, Rada a partneři, který svým pořadem chce představit složitý právnický obor srozumitelnou a uživatelsky přístupnou formou. Aktuálně sledujte na webu transakcniabeceda.cz. V krátké době bude následovat podcast a v plánu je kniha na stejné téma.
48: Vždycky jsem chtěl být vidět | Radovan Vaculík
2021 Apr 1537m 59s
Lektor, konzultant, kouč a headhunter. Radí podnikatelům, jak dělat správně obchod. Měl pohnuté dětství. Následuje inspirativní životní příběh kluka, který strávil část dětství v kojeneckém ústavu. Vypracoval se z velmi složitých podmínek až k dnešnímu koučování podnikatelů. Nic není zadarmo, člověk na sobě musí makat. V podcastech ho ještě uslyšíme, rozhodně neřekl poslední slovo.
47: Fascinace éterem a lidmi | Helena Hájková
2021 Apr 1539m 38s
Virtuální asistentka, nová profese. Již dříve byla asistentka, pak rozhlasová redaktorka, editorka a dokumentaristka, je opravdu všestranná. A jako bývalá moderátorka i kolegyně. Přijela z Moravského Slovácka, má ráda kroje a jejím koníčkem je tanec verbuňk, zapsaný do UNESCO. Podílí se na soutěži o nejlepšího tanečníka tohoto slováckého tance.
46: Moje vášeň je interkulturní komunikace | Kateřina Braithwaite
2021 Apr 0844m 48s
Dáma české etikety. Profesí je country director ve společnosti EDU Trainings, školitelka a ambasadorka programu 5 Chairs, certifikovaný partner WORKtest, specialista na interkulturní komunikaci a leadership. Můžete ji sledovat na Clubhouse,  na LinkedInu, přednáší i v televizních pořadech. Pravidelně se věnuje lekcím z etikety, kde učí muže, jak být galantními a ženy, jak být dámami.
45: Moje neřesti jsou káva, čokoláda a nezávislé myšlení | Milan Porteš
2021 Apr 0840m 30s
Hanácký obr, nepřímý potomek obra Drásala. Expert v oblasti pojištění průmyslových a podnikatelských rizik. Kromě jiného uzvedne 340 kg zátěže. Ve svém věku se věnuje silovému trojboji, powerliftingu a trochu překvapivě i tanci. Má za sebou bohatý sportovní život, se svými syny se umístil na špičkových místech v rámci sportovních klání po celém světě. S manželkou Miluškou často pečou štrůdl. Taky sport.