• Daniela IMPERFECT
16 episodes
Volám sa Daniela, som Slovenka žijúca v čechách ovplyvnená korporátnym pracovným životom a novopečená mamička. V podcaste sa s Vami podelím o svoje myšlienky, o myšlienky ženy, manželky a matky, ktorá rieši životné strasti aj slasti, občas blúdi a hľadá tu správnu cestu, občas lieta v oblakoch a občas stojí aj na pevnej zemi, aby sa približovala k svojim snom aj v reálnom svete. Verím, že veľa z nás rieši podobné záležitosti a vzájomne si môžeme byť inšpiráciou.

Episodes

15. Stravovacie zlozvyky a ich eliminácia
2021 May 0323m 18s
Verím, že je nás viac, čo sa snažíme zbaviť svojich zlozvykov a nielen tých stravovacích. Dnešný diel naviažem na ten minulý o vzťahu k jedlu, a zavediem Vás do sveta mojich stravovacích zlozvykov, a mojim niektorým aj úspešným snahám ich vo svojom živote eliminovať.
14. Vzťah k jedlu - láska vs. potreba
2021 Apr 2519m 58s
Môj záujem o stravu sa vyvíjal v čase, a jedlo nebolo vždy pre mňa dôležité. Dlho som jedlo vnímala ako potrebu bez nejakej hlbšej emócie a neprikladala mu veľkú dôležitosť. Viac menej som sa držala pravidla, jesť sa proste musí, tak sa teda najem.
13. Sebapoznanie a zdravie
2021 Apr 1818m 35s
Na svojej doterajšej vzdelávacej ceste o zdraví som natrafila na veľa vecí, ktoré by som s Vami chcela zdieľať. Žijeme v dobe, kedy je človek rád, že popri práci stíha aj nejaké voľnočasové aktivity, a málokedy máme príležitosť sa zahĺbiť do iných tém a sfér, ktoré by nás tiež veľmi zaujímali. Pre mňa je to momentálne sféra zdravie a zdravý životný štýl. Mám to šťastie, že som sa k tejto téme konečne dopracovala a mám momentálne priestor sa jej viac venovať a teda aj zdieľať s vami svoje postrehy skrz podcast.
12.Materstvo – společenská rola vs. emócia
2021 Apr 1120m 31s
Je materstvo a materská láska automatická emócia, alebo jej musíme otvoriť cestu, aby sme ju pocítili? Mám stále v sebe veľa otazníkov ohľadne témy materstva, je veľa vecí, ktoré mi neprídu prirodzené, hoci ako prirodzené sú nám celý život prezentované. A tak som začala trošku pátrať u odborníkov, ktorý sa touto témou zaoberali, a skúmali jej vývoj v priebehu storočí. Takže dnešný diel nebude len o mne a mojich pocitoch, ale zvediem Vás trošku aj do sociologického a psychologického pohľadu na materstvo.
11. Pohľad ženy na veľkonočné tradície
2021 Apr 0316m 17s
V tomto diely by som rada zdieľaľa môj ženský pohľad na česko-slovenské veľkonočné tradície. Neviem ako vy, ale ja s niektorými moc nesúhlasím, a považujem ich prevedenie za neúctivé k ženám.  Keďže mám dcéru, a nerada by som jej spôsobila podobné traumy ako som prežila v detsve ja, tak dodržovanie niektorých veľkonočných tradícií je u nás veľká téma k diskusii s našou širšou rodinou. Mám rada našu kultúru a tradície, ale mám pocit, že si v našej spoločnosti potrebujeme troška pripomenúť, prečo dané zvyky máme, a ako by sme k nim mali pristupovať, aby neunikali svojmu zmyslu, svojej pôvodnej myšlienke.
10. diel Partnerský život pri prvom miminku
2021 Mar 2822m 34s
Predošlé diely boli veľmi zamerané na ženy, a tak som si povedala, že by bolo fajn zdieľať myšlienky, ktoré sa budú týkat aj opačného pohlavia. Dnes sa zameriam na partnerský život po pôrode. Na čas, keď zrazu nie je život už len o Vás dvoch.
9. Pôrod a výchovné vzorce
2021 Mar 2124m 6s
Dnešný diel bude venovaný téme pôrodu, ale nebudem Vás tu žaťažovať odbornosťami o možnom priebehu a čo všetko môžeme a nemôžeme ovplyvniť, to rada prenechám odborníkom, ale chcela by som dnes túto tému poňať skôr z toho psychologicko-spoločenkého pohľadu, ktorý by som si veľmi priala zmeniť v našej spoločnosti.
8. Reštart menštruačného cyklu a druhé miminko
2021 Mar 1424m 42s
V minulom diely som Vám priblížila moju cestu k prvému tehotenstvu, ktorá mi otvorila oči, aby som prebrala zodpovednosť za svoje zdravie do svojich rúk. A čo nastalo potom? Čo som urobila inak pred plánovním druhého tehotenstva, kde som čerpala informácie a inšpiráciu, to Vám prezradím práve v tomto diely.
7. Plánované rodičovstvo - kedy budem pripravená?
2021 Mar 0715m 47s
Zvyknete veci vo svojom živote plánovať alebo skôr žijete život tak ako prichádza? Ja zvyknem veci plánovať, ale v mojich plánoch je často priestor pre zmeny, pretože človek mieni a pán boh mení, ako sa neraz v mojom živote už ukázalo. A ako som to mala s plánovaním rodičovstva? To v mojom príprade nebola úplne cesta bez prekážok. Ak Vás zaujíma aká bola, tak neodchádzajte a vypočujte si ďalší diel podcastu #oŽivote.
6. Psychický reštart v čase pandémie
2021 Feb 0514m 54s
Po dlhšej odmlke som späť a vítam Vás pri ďalšom diely podcastu #oŽIVOTE. V tomto diely Vám okrem iného objasním aj moje neohlásené a neplánované odmlčanie, nakoľko veľmi súvisí práve s dnešnou témou, ktorou je Psychický reštart v čase pandémie.