Akčné ženy
  • Akčné ženy
18 episodes
Sme PRVÝ online MAGAZÍN pre podnikateľky www.akcnezeny.sk a všetky akčné ženy, ktoré nasledujú svoje sny. Denne prinášame novinky a odteraz aj náš akčný podcast a v ňom príbehy akčných žien a mám. Užitočné postrehy, inšpirácia a vzdelávanie.

Episodes

Naozaj musíš odpustiť?- Katarína Runa, motivátorka.
2020 Sep 1644m 43s
Katarína Runa je žena, mama a sprievodkyňa životom ako si hovorí. Hľadá odpovede na otázky sebavedomia, odpustenia, sebalásky. Tvrdí, že negatívne emócie nie sú zlé, lebo aj to môže slúžiť istému účelu.
Zachraňuje pred rakovinou- Patrik Herman, moderátor, filantrop.
2020 Sep 0320m 56s
Spoznajte známeho moderátora aj inak. Roky sa venuje nielen televízii, ale aj hendikepovaným deťom a onkologickým pacientom. Medzi prvými začal rozdávať testy na rakovinu. Mnohí ľudia mu preto ďakujú za život.
Naozaj pijete dobrú kávu?- Martin Karabiňoš, barista, pražiar. AkcniMuzi PODCAST
2020 Aug 1934m 7s
Káva nie je zlá, iba zle pripravená. Je dôležité, akú kávu pijeme a hlavne ako ju pripravujeme, aby nám nebolo ťažko.  Prečo ju nezalievať horúcou vodou a nenechať ju dlho stáť? Je istantná káva kvalitná? Prečo nepodáva zalievanú kávu? Ako dokázal postaviť kaviareň a pražiareň v cudzom meste? Prečo neodišiel do sveta?
Premýšľajte vopred a získajte svoje peniaze- Mária Dvončová, právnička
2020 Aug 0435m 26s
Právnička s populárnym profilom a užitočnými informáciami Mária Dvončová poradí aj vám v oblasti poberania dávok a v boji s úradmi. Na čo máte nárok? Ako je to s OČR počas pandémie? Chcete poberať materskú? Kedy nam tým začať uvažovať? Ako je to s otcovskou dovolenkou? Prečo sa pre to niektorí otcovia súdia?
Ako vie strom posilniť imunitu- Alexandra Šeligová, zakladateľka Ihličkova.
2020 Jul 2724m 56s
Treba milovať svoj projekt a obetovať mu čas. Hovorí 24-ročná Alexandra Šeligová, ktorá oživila zdravú rodinnú tradíciu. Jej projekt Ihličkovo vyrába poctivé domáce sirupy z jedle, smreku a borovice. Podnikať začala len nedávno a už nestíha doskladňovať. *Ako vyrába stopercentné bio sirupy? *Akým spôsobom nám môžu pomôcť? *Ich výroba je sezónna, stíhajú to? *Prečo sa nebáť začať podnikať?
Influenceri sú extrémna bublina- Tony Dúbravec, online marketér
2020 Jul 2238m 42s
Načo sú nám sociálne siete a ako ich efektívne využívať? Aj o tom sme sa rozprávali s Tonym Dúbravcom, ktorý je marketingový expert. Podľa neho tým, čo sledujeme na internete, si kompenzujeme, čo nemáme. To sa týka aj sledovania Influencerov. Ak by sme poznali skutočné pozadie, boli by sme sklamaní. Navyše, deti, ktoré zverejňujú rodičia raz vyrastú a ich fotky z detstva im môžu prísť trápne. Pozreli sme sa aj na Facebook, Instagram a LinkedIN.
Prečo sa ženy boja vypýtať si viac?- Viktor Kostický, konzultant
2020 Jul 1537m 51s
Viktor Kostický je konzultant obchodných zručností. Firmám pomáha zlepšiť biznis. Dlhé roky pôsobil ako šéf obchodných oddelení. Potom sa rozhodol ísť vlastnou cestou.
Tvoja žena nie je tvoja matka- Peter Podlesný, zakladateľ Mužom.sk
2020 Jul 0838m 12s
Dámy nemôžu nič riešiť za svojich partnerov. Rozhovor s Petrom Podlesným, ktorý učí mužov pestovať si charakter a disciplínu. Veľký vzor pre mužov aj ženy. Jeho slová sa vám vryjú do kože. Ako by to mohlo fungovať v partnerstve? Ako sa správať k deťom, aby z nich vyrástli zrelé osobnosti? Prečo si potrebujeme vyberať ľudí okolo seba?
Ľudia majú predsudky voči hendikepovaným- Janka Kozejová, vedúca Charitného domu
2020 Jul 0226m 3s
Zmenila svoj život naruby, aby sa mohla starať o mentálne a telesne hendikepovaných dospelých ľudí. Janka Kozejová tvrdí, že sa vždy do práce teší a cíti sa stále mladistvo vďaka inak obdareným klientom.  Ako sa s takýmito ľuďmi pracuje, ako ich vníma okolie, akú pomoc by potrebovali, sa dozviete v tomto podcaste.
Láska k športu vzniká už v detstve - Denisa Lipovská, fitnesska.
2020 Jun 2426m 57s
Ako sa zo stavebnej inžinierky stala fitnesska? O tom nám porozprávala Denisa Lipovská, ktorá sa profesionálne venuje športu a založila aj detské pohybové centrum. Čo nás môže motivovať hýbať sa? Kedy začať cvičiť po pôrode? V akom veku by sa už mali deti hýbať?