• Radio R
7 episodes
Dvoutýdenní inspirativní podcast o zajímavostech, trendy tématech, ale i praktických radách do života. Moderátoři Viktor a Vlasta se snaží rozebrat věci jednou pro vždy, tak, abyste se k nim už nikdy nemuseli vracet. Viktor a Vlasta podcast nahrávají a vysílají live na Radiu R, každou lichou středu v 19:00.

Episodes

Na Erasmus i bez ubytování
2020 Feb 2542m 20s
„Jaký si ho uděláš, takový ho máš,“ říká erasmačka Kamila Krupová. Na půl roku odjela na studijní pobyt na Maltu, kde si našla nové přátele, ale především poznala sama sebe. Hned na začátku musela řešit problém s podvodným ubytováním, ale nakonec si svůj výjezd do zahraničí pochvaluje. V této epizodě se s námi podělila o mnohé postřehy, my jsme přidali několik technických tipů, takže by ti Erasmus v zahraničí už neměl ujít.
Jak si vybrat dobré víno?
2020 Jan 2846m 52s
Víno je věda. Nejen při jeho zpracování, ale i nákupu. Tentokrát jsme se mrkli na to, jak se v něm vyznat. Doufáme, že se po epizodě budete umět lépe orientovat, protože nám s vysvětlováním pomohli odborníci ze spolku Mladí vinaři.
Slováci nemají rádi své univerzity, proto studují v Česku
2020 Jan 2843m 33s
Vidíme je na každém kroku. V obchodech, na diskotékách, ve školních  lavicích. Slováci. Rozhodli jsme se zjistit, co  stojí za jejich motivací, jak se tu mají a zda jsou pro nás přínosem. Taky jsme se dozvěděli, že Slováci už nemají státem garantované používání slovenštiny, jako to bylo dřív.
Vymřeli hipsteři?
2020 Jan 2837m 32s
Dnes se k nim už nikdo nepřihlásí. Jako by zanikli, ale máme pocit, že jsou stále mezi námi. Hipsteři a jejich móda se totiž dostala do takových rozměrů, že ti praví jsou pomalu vyznavači toho nejběžnějšího obyčeje. A co takový Jiří Drahoš? Byl také hipsterem pro jeho nedioptrické brýle? V epizodě prodiskutujeme všechny nastolené otázky a také se podíváme, jak hipsteři obohatili naši kulturu.
O radioaktivitě a přežití jaderné katastrofy
2020 Jan 2739m 24s
Radioaktivita je nebezpečná. Ale jak moc? Musíme se obávat každého kontaktu s ní? Nebo bychom snad na blešáku uměli najít i nějaké radioaktivní produkty? A co když někdo shodí bombu do vedlejšího města?
Mikroby ovlivňují naše deprese i zdraví
2020 Jan 2743m 37s
V těle jich máme přibližně 1,5 kg. Jsou naší nápomocnou součástí a často o tom ani netušíme. Dosud jsme si mysleli, že nám škodí, poslední výzkumy však tvrdí něco zcela jiného. V tomto díle jsme se proto podívali blíže na mikroby.
Káva
2020 Jan 2737m 12s
Bez kávy ani na krok. Ale ne každý to tak má. Například Viktor ji ze svého života vynechává. V této epizodě jsme se proto pokusili zjistit, jaké má káva benefity i negativa. Dokonce jsme vypátrali, jak si ji můžete doma upražit. Zároveň zjistíte, zda je pití kávy "eko". Tak přejeme příjemný poslech.