• Kısa Dalga
223 episodes
Kısa Dalga Podcast, podcastte aradığınız her şey ve daha fazlasını sunuyor. Podcaste yeni soluk getiren Kısa Dalga'nın podcastlerini kisadalga.net ve podcast platformlarından dinleyebilirsiniz.

Episodes

Bülent Şık “Bizi Yeryüzüne Bağlayan Hikayeler”i Anlatıyor
2020 Sep 2830m 28s
Sağlık Bakanlığı’nın kanser araştırması sonuçlarını açıkladığı için hapis cezasına çarptırılan Gıda mühendisi Bülent Şık’ın yeni kitabı, “Bizi Yeryüzüne Bağlayan Hikayeler” Doğan Kitap’tan çıktı.
Hanehalkı: Açlık krizi COVID 19’dan daha ölümcül olabilir
2020 Sep 2625m 31s
Sırada açlık salgını mı var?
Son Beyoğlulular: Alışmak sevmekten daha zor...
2020 Sep 2424m 49s
Beyoğlu, İstanbul’un çekim merkeziyken terk edilen, giderek yalnızlaşan, çoraklaşan semtine dönüştü. Beyoğlu’nun dönüşümü Türkiye’nin dönüşümünün bir iz düşümü gibiydi aslında. Entelektüellerin, öğrencilerin, sanatçıların siyasete, hayata dair canlı tartışmalarıyla, eğlenceyle ve neşeyle dolan Beyoğlu sokakları, giderek kasvetli bir yalnızlığı ve bir türlü yenilgiyi hatırlatıyor.
Yeşim Özdemir - Nevşin Mengü: AKP, kadınlar ve sosyal medya
2020 Sep 0928m 43s
Yeşim Özdemir, gazeteci Nevşin Mengü ile AKP'nin kadın politikası, İstanbul Sözleşmesi ve sosyal medyadaki "linç, hakaret ve ifade özgürlüğü" sorunlarını konuşuyor.
Yaman Akdeniz: Sosyal medyada sona doğru
2020 Aug 3027m 19s
Kısa Dalga Podcast'ten Beril Eski, geçen ay Meclis'te kabul edilen sosyal medya yasasının yürürlüğe giren hükümlerini ve Ekim ayı itibariyle beklenen uygulamaları Bilişim Hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz ile konuştu.
Nevşin Mengü ile İstanbul Sözleşmesi ve AKP'nin kadın politikası
2020 Aug 3034m 5s
Gazeteci Nevşin Mengü, Kısa Dalga'dan Yeşim Özdemir ile İstanbul Sözleşmesi tartışmalarını ve AKP'nin kadın politikalarını konuşuyor.
Yine yeniden: Uzaktan eğitime hazırlanmak
2020 Aug 2924m 18s
Koronavirüs salgınının hayatımızdan kolay kolay çıkmayacağı artık kesinleşti. Okulların açılması tartışmaları sürerken uzaktan eğitim güçlü bir olasılık olarak öne çıkıyor. Neval Ceren İlknur, klinik psikolog Damla Ekmekçibaşı ile "uzaktan eğitime nasıl hazırlanmalı" sorusunun yanıtlarını arıyor.
Hanehalkı: Çocuk okutmanın ekonomisi
2020 Aug 2829m 59s
Bu devirde çocuk okutmak kolay mı? Doğa Can Oruçoğluve Engin Karaman’ın sunduğu Hanehalkı’nın bu bölümünde çocuk okutmanın ekonomisi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullaşma politikaları ve eğitime yetersiz bir bütçenin ayrılmasıyla ortaya çıkan sonuçlar konuşuluyor. Bu tabloda eğitimiçin ailelerin yaptığı harcamalar nasıl değişti? Uzman görüşlerini, sahadan sesleri ve güncel tartışmaları Hanehalkı’nda bulabilirsiniz.
Timur Soykan - Baronlar Savaşı 5
2020 Aug 2521m 41s
Baronlar Savaşı’nın önceki bölümlerinde baronları, milyarca dolarlık uyuşturucu ticaretini, çok sayıda cinayeti, büyük rüşvet iddialarını ve Zindashti’nin hapisten nasıl siyasi bir baskı ile kurtarıldığını dinlemiştiniz.
Beril Eski - Tehlikeli yalnızlık: Doğu Akdeniz meselesi
2020 Aug 2526m 44s
Akdeniz’e kıyısı olan Suriye ve Lübnan dışındaki neredeyse tüm