Trailer
  • GoOut
8 episodes
Trailer je nový podcast v režii GoOut, který nahlíží pod pokličku současné české kultury. Taková kulturní Wikipedia, kdyby se Wikipedia pokoušela o blbý fóry. Povinnost pro všechny, kteří rádi chodí ven. Vychází každou druhou středu.

Episodes

Trailer #8: Pohled do zákulisí městských festivalů s Matějem Vlašánkem (Signal) a Petrem Dlouhým (Žižkovská noc)
2019 Oct 0956m 29s
Jak dlouho trvá připravit akci, která se odehrává v pražských ulicích? V čem jsou tyto festivaly specifické a jací na ně chodí lidé? Diskutují Matěj Vlašánek, programový ředitel Signal Festivalu, a Petr Dlouhý, dramaturg literárních a divadelních scén na Žižkovské noci.
Trailer #7: Rock'n'roll žije. Mejla (Vypsaná Fixa) a Kaifosz (Lazer Viking) to ví líp než kdokoliv jinej
2019 Oct 0253m 57s
Jak se česká kytarová scéna proměnila za posledních 25 let? A existuje vůbec ještě? Kolik má Kaifosz doma kytar a proč Mejlovi vadí sóla? Rock'n'rollový díl Traileru se místy propadá v těžkotonážní verbální chaos. Přirozeně.
Trailer #6: O fashion scéně, modelingu a blížícím se MBPFW s Antonínem Soukupem (LAFORMELA) a Lenkou Jochovou (My Agency)
2019 Aug 2843m 3s
Jak vypadá práce módního návrháře? Jak se rodí současné topmodelky? A je v módě důležitější umělecká, nebo řemeslná stránka? Hosty dnešního dílu jsou Antonín Soukup (LAFORMELA) a Lenka Jochová, šéfka agentury My Agency.
Trailer #5: Drag v ČR: Cesta od devadesátkových travesti shows do současnosti. Diskutují Chi Chi Tornado a Miss Petty Pisces
2019 Aug 211h 1m 14s
Chi Chi Tornado začínala jako travesti showman před 27 lety, Miss Petty Pisces je součástí nové vlny dragu, kterou zpopularizovala RuPaul’s Drag Race. Co mají společnýho? V čem se liší? A jakým předsudkům musí čelit?
Trailer #4: O kulturních magazínech s šéfredaktorkou Artiklu Bárou Alex Kašparovou a zakladatelem Headlineru Jardou Konášem
2019 Jul 3158m 17s
Jak se daří kulturním magazínům v době internetu? Co by musel splňovat “kulturní Vogue”, aby ho lidi kupovali? A čtete si doma na záchodě? Dnes s Jardou Konášem (Headliner) a Bárou Alex Kašparovou (Artikl).
Trailer #3: Co je to cloud rap (a proč neříkat hip-hop)? Diskutují rapper Hasan (MILION+) a hudební publicista Karel Veselý
2019 Jul 1756m 27s
Cloud rap není hip-hop. Hip-hop měl West Coast a East Coast, cloud rap má Web Coast. (Jakože internet. Pardon.) Hosty dnešního dílu jsou rapper Hasan z labelu Milion+ a hudební publicista Karel Veselý.
Trailer #2: Jak se daří stand-up comedy v Česku? Co na to Dominik Heřman Lev (Na Stojáka) a Jára Cerman (Underground Comedy)?
2019 Jul 0355m 28s
Kdo byl prvním českým stand-up komikem? Proč mají Češi tak rádi Dylana Morana? A jaké vlastně je stát na pódiu jen s mikrofonem? Hosty dnešního dílu jsou Jára Cerman (Underground Comedy) a Dominik Heřman Lev (Na Stojáka).
Trailer #1: O klubové elektronice s Honzou Bártou a DJ Kewu (aneb pohled do zákulisí Addictu, Swimu, Lunchmeatu a NEONE)
2019 Jun 191h 44s
Co hraje v pražských klubech a proč? Kde se vzala současná klubová elektronika? Který samply jsou na blacklistu? A co drumbác? Hosty dnešního dílu jsou DJ Kewu a Honza Bárta, šedá eminence ze scény kolem Swimu, Lunchmeatu a NEONE.